|
2009-10-01 |
ATRASKIME SAVO TAUTOS ISTORIJĄ, KURIOS NEŽINOME KARTU, SU JŪRATE STATKUTE DE ROSALES LAIDOJE „NUOMONĖS. ISTORIJA“ TIESIOGIAI IŠ VENESUELOS
Spalio mėnesį INIT TV laidų cikle „Nuomonės. Istorija kurios nežinome“ kviečiame pažvelgti į visuomenei beveik nežinomą mūsų praeitį. Švenčiame Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, o kas buvo iki to? Kokia buvo „ikimindauginė“ Lietuva? Ar mūsų protėviai sugriovė Romą? Kas buvo gudai arba gotai ? Ar tikrai Ispanijoje iki šiol galima aptikti lietuvių kalbos pėdsakų? Ir ką apie tai mano šios šalies mokslininkai? Kada tapome baltais? Kokias „Didžiąsias apgavystes“ atskleidė žinoma Lietuvių kilmės tyrinėtoja, gyvenanti tolimąjame Karakase? Apie ką mums pasakoja „SENASIS AISČIŲ GIMINĖS METRAŠTIS"?
Į visus šiuos ir daugelį kitų klausimų naujajame laidų cikle „Nuomonės. Istorija kurios nežinome“ bandys atsakyti garsi lietuvių kilmės senosios baltų istorijos tyrinėtoja, žurnalistė, populiaraus intelektualaus žurnalo „Zeta“ redaktorė iš Venesuelos Jūratė Statkutė De Rosales, istorikas Aivaras Citronas, kultūrologas Algirdas Patackas, senosios mūsų istorijos ir etnografijos populiarintojas, iš Česlovo Gedgaudo fondo Leopoldas Krušinskas ir daugelis kitų ekspertų. „Nuomonės. Istorija kurios nežinome“ kas antrą spalio ketvirtadienį 19.00 INIT TV eteryje Vilniuje ir Kaune. Laidas taip pat galės matyti ir internete - www.init.lt.
|